Fotografie w telewizji? Czemu nie!

Lis 9, 2017

Było już o zdjęciach w radiu, no może bardziej na stronie internetowej rozgłośni radiowej, to może pora zdjęcia w telewizja, a dokładnie Telewizję Kraków. Mowa o cyklu “Działo się w Krakowie”, który opowiada o ważnych wydarzeniach w Krakowie w oparciu o eksponaty ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W kilku odcinkach pojawiają się moje zdjęcia, jak ten jesienny, wieczorny widok Beskidu Wyspowego, który ilustruje program o rocznicy śmierci Władysława Orkana.

Fotografie w telewizji? Czemu nie!

Lis 9, 2017

Stanąć  z drugiej strony aparatu to zdecydowanie trudniejsze i co tu ukrywać, przynajmniej dla mnie – mniej  przyjemne zadanie. No ale czasem trzeba, a może nawet warto. Tym razem poprosił mnie o to Luca Vigilante, włoski fotograf, który studiuje w Akademii Fotografii w Krakowie. Napisał, że szuka kontaktu, bo otrzymał takie zadanie: “muszę sfotografować jedno miejsce w Krakowie i jedną osobę, która to miejsce reprezentuje. Ja wybrałem jako przedmiot do fotografowania Podgórze. Więc myślałem o Panu jako modelu, bo Pan jest bardzo aktywny w Podgórzu i dobrze reprezentuje tę dzielnicę.”

Pozostało się tylko zgodzić. Zasugerowałem Most Piłsudskiego, bo lubię to miejsce i ma potencjał, no i dobrze stamtąd widać Podgórze. Pogoda raczej nie sprzyjała, co widać po minie fotografowanego. Ciekawe, jak to zdjęcie ocenił nauczyciel…