Już jest! Nowy Przewodnik po Podgórzu!

Wrz 10, 2020

Cztery lata po poprzednim wydaniu, właśnie ukazała się nowa, poszerzona i pięknie wydana edycja Przewodnika po Podgórzu. Blisko 160 stron wiedzy o Podgórzu przygotowanej przez znawców tematu i wyjątkowe, nieznane archiwalne fotografie. Odświeżona szata graficzna, to także w dużej mierze nowy zestaw moich fotografii, który się w nim znalazł. Zapraszam do lektury, ale też do oglądania!

Przewodnik właśnie trafia do księgarni, jest też także dostępny na stronie wydawnictwa.

 

Już jest! Nowy Przewodnik po Podgórzu!

Wrz 10, 2020

Stanąć  z drugiej strony aparatu to zdecydowanie trudniejsze i co tu ukrywać, przynajmniej dla mnie – mniej  przyjemne zadanie. No ale czasem trzeba, a może nawet warto. Tym razem poprosił mnie o to Luca Vigilante, włoski fotograf, który studiuje w Akademii Fotografii w Krakowie. Napisał, że szuka kontaktu, bo otrzymał takie zadanie: “muszę sfotografować jedno miejsce w Krakowie i jedną osobę, która to miejsce reprezentuje. Ja wybrałem jako przedmiot do fotografowania Podgórze. Więc myślałem o Panu jako modelu, bo Pan jest bardzo aktywny w Podgórzu i dobrze reprezentuje tę dzielnicę.”

Pozostało się tylko zgodzić. Zasugerowałem Most Piłsudskiego, bo lubię to miejsce i ma potencjał, no i dobrze stamtąd widać Podgórze. Pogoda raczej nie sprzyjała, co widać po minie fotografowanego. Ciekawe, jak to zdjęcie ocenił nauczyciel…